راهنمای طراحی آشپزخانه استاندارد

توسط0
582
راهنمای طراحی آشپزخانه استاندارد

سپری کردن ساعت‌های زیاد در آشپزخانه، باعث می شود تا به دنبال راحتی و زیبایی هر چه بیشتر این فضا بود. تا پیش از آغاز قرن ۱۸ میلادی، جایی به نام آشپزخانه وجود نداشت. اجاق، مکان آتش بود. مکانی که هم تامین کننده گرمای فضای زندگی بود و هم محلی برای طبخ غذا. امروزه بیشتر افراد، غذا را در آشپزخانه می‌خورند، ۳۵ درصد بحث‌ها و گفتگوهای خانوادگی خود را موقع غذاخوردن انجام می‌دهند، ۱۹ درصد در آن پذیرای میهمانانشان هستند و ۱۴ درصد مردم در این فضا تلویزیون تماشا می‌کنند. در حقیقت ما در آشپزخانه زندگی می‌کنیم.

نمونه فضای پخت و پز سنتی

تمونه ای از آشپزخانه های امروزی

در این مقاله  سعی بر آن داشته ایم تا در مقاله ای کوتاه چکیده ای از استاندارد های مهم طراحی آشپزخانه را در اختیار مخاطبین قرار دهیم. در ادامه با رسانه هنر و معماری ساباط همراه باشید.

نمونه طراحی آشپزخانه به سبک مینیمالیست
نمونه طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک

آیتم های مهم در طراحی آشپزخانه استاندارد

نور

نور از ایتم های مهم طراحی آشپزخانه می باشد، چرا که نور مناسب می‌تواند این فضا را تمیز و دلپذیر نشان دهد.  آشپزخانه چه با نور طبیعی روشن شود و چه توسط نور مصنوعی، باید روشنایی کافی داشته باشد (نور مناسب برای آشپزخانه و محل پخت : بین ۷۵۰-۳۰۰ لوکس). با رعایت این نکته آشپزخانه بزرگتر هم به نظر خواهد رسید. اگر نور کافی نباشد، باعث خستگی فردی می‌شود که در آنجا مشغول به کار است. همچنین بهتر است در بخش‌هایی که به محل کار اختصاص دارند؛ مانند میز کار یا سینک ظرف شویی از لامپ‌های spotlight (نور کانونی) برای تامین بیشتر نور و جلوگیری از ایجاد سایه استفاده کرد.

بهره گیری از نور طبیعی در آشپزخانه
نمونه ای از نورپردازی نقطه ای در آشپزخانه

تهویه هوا

جریان داشتن هوا هم مورد مهم دیگری است که باعث می‌شود گرما یا بوی ناشی از غذا در آشپزخانه نماند. با این کار افراد خانواده از بوی غذا و… اذیت نمی‌شوند. بنابراین می‌توان پنجره‌ها را باز کرد تا هوا عوض شود و یا هواکش‌هایی برای تهویه هوا قرار داد. البته امروزه بیشتر از وسیله‌ای بنام هود استفاده می‌شود که بهتر است هنگام آشپزی روشن باشد تا مانع از انتشار بخار و یا بوی غذا شود. نهایتاً به هر صورت که هست، هوای آشپزخانه باید همیشه تازه باشد.

تهویه طبیعی در آشپزخانه به وسیله بازشوهای مرتبط با محیط خارجی میسر می شود
دستگاه تهویه مکانیکی آشپزخانه (هود)

رنگ

‌غیر از نور، رنگ هم عامل مهم دیگری در ایجاد زیبایی و جذابیت در این فضا است. استفاده از رنگ‌های‌ روشن و گرم باعث می‌شود آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. همچنین رنگ‌های روشن و درخشان باعث می‌شوند افراد احساس نشاط کرده و انرژی بیشتری داشته باشند. در نتیجه بسیار خوب است که از رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز و بنفش بیشتر استفاده کرد. البته برای زیباتر شدن و جلوه بیشتر این فضا، بهنر است رنگ‌های مختلف کنار هم قرار گیرند. اگر تغییر کابینت‌ها و رنگ دیوار مقدور نیست، می‌توان با تغییر لوازم کوچک و انتخاب نوعی دیگر با رنگی مناسب، روحی تازه به فضای آشپزخانه بخشید. مثلا تغییر رنگ ظروف مخصوص حبوبات که در دید هستند.

طرح رنگ بندی متفاوت کابینتها

استفاده از ظروف رنگی مختلف برای جذاب تر شدن فضای آشپزخانه

چیدمان

خواه مشغول نقل مکان به خانه‌ای جدید با آشپزخانه‌ای نو باشید و خواه در حال بازسازی یا ساخت یک آشپزخانه، دانستن و رعایت دستورالعمل‌های ساماندهی آشپزخانه می‌تواند بسیار کارآمد باشد. در چیدمان آشپزخانه، تعیین محل سه عنصر کلیدی بسیار حائز اهمیت است. یخچال برای نگهداری مواد غذایی، سینک ظرفشویی برای شست‌وشو و اجاق گاز برای پخت‌وپز. موقعیت قرار گیری این تجهزات نسبت به یکدیگر منطقه‌ای با نام مثلث کاری را به وجود می‌آورد. در بهترین حالت، طول پیمایش از یک نقطه به نقطه دیگر در مثلث کار از ۶/۴ متر تجاوز نمی‌کند.

مثلث کار در چیدمان های مختلف آشپزخانه

ابعاد پیشنهادی برای عناصر موجود در آشپزخانه

فضای بین لوازم اصلی(سینک ظرفشویی و اجاق گاز و یخچال) معمولاً با کابینت پر می‌شود. این کار برای ایجاد فضای بیشتر بمنظور ذخیره مواد غذایی و غیره است. عمق این کابینت‌ها روی زمین ۶۰ سانتی‌متر و در کابینت هوایی ۳۵ سانتی‌متر است. زیرا کابینت‌های هوایی میزان وزنی که تحمل می‌کند کمتر است. همچنین کابینت هوایی باید در ارتفاعی که دست انسان می‌رسد قرار گیرد.

مقطع عمودی کابینت آشپزخانه

سینک ظرفشویی

شخص خانه‌دار مدت زمان زیادی را در مقابل سینک ظرف شویی سپری می‌کند. پس بهتر است در صورت امکان، مقابل سینک پنجره‌ای رو به فضای باز باشد تا فضای دل نشینی ایجاد کند و باعث رفع خستگی فرد شود. همچنین وجود این پنجره باعث ورود نور خورشید و جریان هوا می‌شود که رطوبت اطراف سینک را از بین می‌برد. این پنجره باید ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر بالاتر از سینک باشد. طول سینک ظرفشویی دوقلو با سطح آبکشی در یک سمت معمولا ۱۲۰ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود. بهترین ارتفاع برای سینک و گاز بین دو عدد ۸۵ سانتی‌متر و۹۲ سانتی‌متر است. برای لوله کشی شیر آب سینک باید انشعابی در زیر سینک در نظر گرفته شود که برای ماشین ظرفشویی و ماشین لباس شویی نیز استفاده می‌شود. در نتیجه در صورت وجود این دو وسیله در آشپزخانه محل استقرار آنها غالباً نزدیک سینک است.

قرارگیری سینک ظرفشویی کنار پنجره
ابعاد سینک ظرفشویی دو قلو
ابعاد استاندارد کابینت

اجاق گاز

اجاق گاز که به منظور پخت‌وپز مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در دو طرف خود کابینت کافی داشته باشد و همچنین باید دارای تهویه ی مناسب باشد. این تهویه اغلب بوسیله هود انجام می‌گیرد. هواکش این هود اگر در دیوار باشد، نباید مسافت زیادی را طی کند تا به فضای باز برسد. در نزدیکی گاز نباید پنجره باشد زیرا جریان هوا موجب خاموشی شعله و در نهایت آتش‌سوزی می‌شود. پهنای استاندارد اجاق گاز معمولاً بین ۵۰ تا۶۰ سانتی‌متر است. همچنین طول اجاق گاز نیز بسته به تعداد شعله ها معمولا بین ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر است.

استقرار اجاق گاز زمینی در میان کابینتها

یخجال و فریزر

یخچال و فریزر وسیله ایست که عموم افراد خانه از آن استفاده می‌کنند. بنابراین ترجیحاً در نزدیکی ورودی آشپزخانه قرار می‌گیرد. در این رابطه به فضای لازم برای باز کردن در آنها باید توجه کرد. عمق و پهنای یخچال تکی استاندارد ۶۰ سانتی‌متر ودر خصوص یخچال‌های ساید و دوقلو نیز این پهنا از ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر متغیر است. همچنین به صورت معمول ارتفاع محل قرارگیری یخچال در آشپزخانه را ۱۸۰ سانتی متر منظور می کنند که البته با توجه به ابعاد یخچال مورد استفاده می‌تواند تغییر کند.

نمونه ای از انتخاب محل استقرار یخچال
نمونه ای از انتخاب محل استقرار یخچال

منبع: تحریریه رسانه هنر و معماری ساباط

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

پانزده − سیزده =

دیدگاه شما